Meistara Lāde: Māras Krieviņas zīļu vainagi.

Izstādē apskatāmi meistares rūpīgi darinātie zīļu vainagi no visiem pieciem Latvijas etnogrāfiskajiem novadiem.

Izstādes atklāšana un autores meistarklase notika 2020. gada 28.oktobrī ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Vainagi Senajā Klētī mirdzēs līdz 2020. gada 21.decembrim.

Izstāde tiek pagarināta līdz 2021. gada februārim.


PIEKTAIS GĀJIENS TAUTAS TĒRPOS 4. MAIJĀ NORITĒS VIRTUĀLI

24.04.2020. Latvijas Nacionālais kultūras centrs aicina gan individuālos tautas tērpu īpašniekus, gan kolektīvus 4. maijā, Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 30. gadadienā, virtuāli piedalīties gājienā “Uzvelc tautas tērpu par godu Latvijai”, kura tradīciju kopš 2016. gada iedzīvina Tautas tērpu centrs SENĀ KLĒTS.

Pasākums “Uzvelc tautas tērpu par godu Latvijai” šogad tiek rīkots virtuālā vidē, uzsverot tradīcijas neatkarību no sarežģītiem apstākļiem. Svētku dienā, 4. maijā, ikviens ir aicināts posties goda drēbēs – savā tautas tērpā – un vienatnē vai kopā ar ģimeni nofotografēties. Savukārt mākslinieciskie kolektīvi vai iestādes tiek rosinātas jau iepriekš sagatavot foto kolāžu ar to dalībniekiem tautas tērpos. Fotogrāfijas  pulksten 12 jāpublicē sociālo tīklu vietnē “Facebook” savā, kolektīva vai iestādes kontā, pievienojot tēmturi #tautastērpugājiens. Tēmturis būs apliecinājums dalībai virtuālajā gājienā, kā arī atļauja rīkotājiem vēlāk izmantot attēlus kopīga video radīšanai. Video iecerēts kā dokumentāla liecība šai neparastajai 4. maija svinēšanai – apliecinājums tautas tērpa īpašajai lomai nacionālās piederības stiprināšanā, pašapziņas celšanā un spējai, tradīcijai nepārtrūkstot, pielāgoties arī tik neparastam laikam kā šis.

Latviešu diasporas pārstāvji no dažādām pasaules malām ir aicināti pievienot savus attēlus visas svētku dienas garumā. Tāpat aicināts rīkoties ikviens, kam nav iespējas to izdarīt norādītajā laikā kopā ar pārējiem.

“Laiks, kas saistīts ar zināmu grūtību pārvarēšanu ir īstais brīdis, lai katrs mēs, kas piedalīsimies tautas tērpu gājienā, apliecinātu savu nolūku – būt kopā un ieguldīt artavu Latvijas kultūras vērtību dzīvotspējā. Dalība gājienā ir arī cieņas apliecinājums savai valstij,” teic LNKC direktore Signe Pujāte.

Tautas tērpu centra SENĀ KLĒTS  direktore Monta Grasmane uzsver, ka valsts neatkarības atjaunošanas gadadiena ir nozīmīgi valsts godi un atbilstošs brīdis, kad tērpties tautas tērpā. “Tautas tērps ir Latvijas simbols un lepnums, tas ir viens no mūsu tradicionālās kultūras pamatiem. Tieši tautas tērps visspilgtāk raksturo lokālo savdabību, kas dažādu vēstures apstākļu ietekmē izveidojusies Latvijas novados, dodot iespēju vienkopus redzēt smalkas amatniecības prasmes, unikālo gaumes un krāsu izjūtu,” tā M. Grasmane.

Gājienu tautas tērpos šogad ciešā sadarbībā rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs, Tautas tērpu centrs SENĀ KLĒTS  un biedrība “Mans tautastērps”.

Saziņai: gajiens@senaklets.lv


Šajā visiem mums sarežģītajā laikā informējam Jūs, ka Tautas tērpu centrs SENĀ KLĒTS turpina darbu – strādājam ar jau esošajiem pasūtījumiem un pieņemam arī jaunus. Mēs rūpīgi sekojam līdzi visām oficiālajām drošības prasībām un pastiprināti domājam par mūsu klientu un darbinieku drošību. Esam veikuši izmaiņas veikala darba laikos un klientu apkalpošanas kārtībā.

Kā jau visi pasākumi, arī šovasar plānotie XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki tiek pārcelti uz vēlāku laiku.

Šī ir iespēja veltīt laiku sev, saviem mīļajiem. Varbūt šis ir piemērots brīdis, kad padomāt par tautas tērpa sagādāšanu?

Aicinām klientus saņemt konsultācijas attālināti, zvanot uz tālruņiem 67242398, 26425571 vai rakstot uz e-pastu info@senaklets.lv. Varam vienoties arī par tikšanos klātienē. Šobrīd veikals Rīgā, Rātslaukumā 1 atvērts darba dienās no 10-17.

Izturību un stipru veselību vēlot,

Jūsu SENĀ KLĒTS 
          Pasākums "Satiec savu meistaru" pārcelts uz 2020.gada 4.,5.,6.septembri.Meistara lādes atvēršana 12.03.2020! Tekstilmākslinieces Lilitas Līdakas pieredze un redzējums apbur! Izstāde par godu mūsu sirsnīgajai meistarei izdevusies vijīgi koša. Paldies Valsts kultūrkapitāla fonds par finansiālu atbalstu!

Laima vilka zaļu jostu

Deviņiem līkumiem;

To apjoza sieviņām,

Laimas pirtī peroties.