2024. gada martā Austrijā, Klāgenfurtē atklāja izstādi “Latvija un tās tautastērpi” (“Lettland und seine Volkstracht”). Tā iepazīstina gan ar Latvijas novadiem un latviešu rokdarbnieku meistarību, gan latviešu tautas vēsturi un unikālo Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku tradīciju.

Izstādi atklāja Karintijas landtāga prezidents Reinharts Rors Reinhart Rohr, Klāgenfurtes pilsētas amatpersonas un Latvijas Nacionālais kultūras centrs direktore Signe Pujāte. Atklājot izstādi, vēstniece Guna Japiņa uzsvēra, ka tautas lietišķās mākslas mantojuma uzturēšanas tradīcija piemīt gan latviešiem, gan karintiešiem, un, kopjot to, iespējams patiesi izprast vienotās Eiropas nozīmi. Izstādes laikā Klāgenfurtē demonstrē arī latviešu tautas daiļamatu meistaru meistarklases un īsfilma par 2023. gada Vispārējiem latviešu Dziesmu un Deju svētkiem, kas bija veltīti tradīcijas 150.jubilejai. Izstāde apskatāma vēsturiskajās Landhaus telpās līdz 18.martam kā daļa no ikgadējās, Lieldienām veltītās, tautas daiļamatu meistaru svētku programmas, ko rīko Karintijas Tautas mantojuma biedrība.

Izstādi organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Tautas tērpu centru SENĀ KLĒTS, Latvieši pasaulē - muzeju un pētniecības centru, Latvijas Nacionālo bibliotēku un kori “Lōja”.


Pievienojies ''Senās klēts'' komandai!  18.03.2024.

Meklējam pārdevēju-konsultantu darbam ar klientiem veikala tirdzniecības zālē. Veikala darba laiks darba dienās ir no 10-18, sestdienās no 11-18. Vasaras periodā plānojam strādāt arī svētdienās. Grafiku plānojam kā slīdošo grafiku. Pienākumi: darbs ar pircējiem, palīdzot izvēlēties preces, preču klāsta pārzināšana un papildināšana, preču noformēšana, veikala sakopšana un uzturēšana kārtībā, lai preces ir pārskatāmas un viegli atrodamas.

Pamatprasības: sadarbība, spēja viegli komunicēt, valodu prasmes, orientēšanās datora vidē, rūpīgums, precizitāte.

Stundas likme sākotnēji ir 5,5 EUR pirms nodokļu nomaksas. Apgūstot darbā papildus iemaņas - preču aprites dokumentācija, pasūtījumu pieņemšana, projektu īstenošana - stundas likme atbilstoši paaugstinās.

Sūti savu pieteikumu un CV uz: info@senaklets.lv