Atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 32. gadadienu, KTMC “Ritums” sadarbībā ar Tautas tērpu centru SENĀ KLĒTS un biedrību "Mans tautastērps" aicina uzvilkt tautas tērpu par godu Latvijai un 2022. gada 4. maijā plkst. 13.00 piedalīties tradicionālajā tautas tērpu gājienā, nolikt ziedus pie Brīvības pieminekļa, kā arī pēc tam apmeklēt svētku koncertu Rātslaukumā!

Pulcēšanās gājienam notiks Rātslaukumā sākot no plkst. 12.30, kur ekrānos paralēli varēs vērot norises Latvijas novados. Gājiena solim palīdzēs sagatavoties bērnu un jauniešu folkloras kopa KOKLE. Plkst. 13.00 notiks svētku atklāšana ar Rīgas mēra Mārtiņa Staķa uzrunu pilsētas iedzīvotājiem un viesiem. No Rātslaukuma pa Kaļķu ielu gājiens vedīs līdz Brīvības laukumam, kur plkst. 14.00 notiks svinīgā ziedu nolikšana. No plkst. 15.00 Rātslaukumā notiks sadziedāšanās un sadejošanās ar postfolkloras grupu Ilgi, Katrīna Dimanta Music, Postfolkloras grupa RIKŠI un folkloras kopu Rīgas Danču klubs / Riga folk dance club. Pasākumu vadīs Ēriks Zeps un Katrinaa Dimaantaa, režisors – Mārtiņš Kagainis.

“Uzvelc tautas tērpu par godu Latvijai!” virtuāli aicinām piedalīties visus, kas tālumā, publicējot savu bildi tautas tērpā ar tēmturi #tautastērpugājiens2022 sociālajos tīklos! Gājienam iepriekš nav jāpiesakās, aicinām piedalīties visus, kas vēlas uzvilkt goda tērpu par godu Latvijai! Dalība pasākumā bez maksas.

Pasākumu atbalsta Rīgas pašvaldība, un tas ir daļa no kopējās Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienai veltītās svētku programmas galvaspilsētā, kas tapusi sadarbībā ar kultūras centriem. Svētku programma ar informāciju par dalībniekiem, norises laiku un vietu ir apskatāma tīmekļvietnē www.kultura.riga.lv.
👉 Arī šogad vari pielaikot virtuālo tautas tērpu! Dažādu novadu virtuālie tautas tērpi pieejami šeit (pieejami ar Facebook aplikāciju):
 

Aicinām pieteikties uz adīšanas nometni Latgalē 2022. gada 1.-5. augustā. Piecas dienas būsim kopā ar adīšanas meistarēm dažādās Latgales vietās. Izbraukšana no Rīgas ar komfortablu autobusu.
Par programmu un nakšņošanu varat interesēties info@senaklets.lv vai pa tālruni 67242398.


Aicinām piedalīties Latviešu cimdu adīšanas retrītā - Adīsim Kurzemē

Piecas dienas no 2022. gada 30. maija līdz 3. jūnijam Liepājā.

Vairāk informācijas: https://fb.me/e/6vwuiiB2b
Reģistrācijas forma: https://docs.google.com/.../1xuZ.../edit...
Grafiks: https://drive.google.com/.../1riKdEJYnBw8XEkZJpuE.../view...


Latvian Mittens Knitting Retreat Let’s Knit in Kurzeme!

From May 30th to June 3rd, 2022 in Liepāja, Latvia 

Organizer: National Costume Center SENĀ KLĒTS, www.senaklets.lv

Workshop languages: Latvian / English

Participation fee: 690, - eur 

Participation fee includes - transportation from Rīga to Liepāja and back, four nights at a fine newly renovated art hotel in Liepāja on a shared Twin room basis*, meals, tea and coffee breaks, museum visits and a tours around Liepaja and Kuldīga, all necessary yarns and needles for the workshops.

*Single room with supplement payment available 130,-eur

More info: https://fb.me/e/6vwuiiB2b
Application form:
https://forms.gle/eSQqGL8L1PkwKkhPA
Schedule here: https://drive.google.com/.../1riKdEJYnBw8XEkZJpuE.../view...